Архіви


2010

№ 51 (2010): Випуск 51: Франкознавство

У збірнику подано наукові статті, які поглиблено та різносторонньо висвітлюють феномен Івана Франка, його творчу спадщину. Роглянуто важливі теоретичні та методологічні проблеми літературознавства, перекладознавства і фольклористики, введено у науковий обіг низку нових невідомих документів. Відзначено участь І. Франка у резонансних видавничих проектах.

№ 50 (2010): Випуск 50

Статті збірника містять матеріали конференції, присвяченої сторіччю від дня народження Михайла Шкільника: дослідженню творчої спадщини Михайла Шкільника, визначних педагогів минулого й сучасності, а також вивченню актуальних проблем сучасної педагогіки й мовознавства.

2009

№ 48 (2009): Випуск 48

Черговий випуск “Вісника Львівського університету” присвячено 80-літтю професора кафедри слов’янської філології Львівського національного університету імені Івана Франка Володимира Моторного – відомого літературознавця, дослідника міжслов’янських літературних та культурних взаємин, перекладача. У збірнику вміщено статті колег, учнів та послідовників науковця, в яких висвітлено актуальні проблеми мови, літератури, історії та культури зарубіжних слов’янських народів. Подано бібліографію праць Володимира Моторного за 2004–2009 роки. Окрему рубрику становлять есеї та переклади.

№ 47 (2009): Випуск 47: Українська фольклористика

Черговий випуск "Вісника Львівського університету" приурочено сторіччю експедиції Філарета Колесси на Наддніпрянську Україну для запису кобзарського та лірницького ре­пер­туару влітку 1908 року. У працях авторів розкрито історію перебігу і важливість цього проекту, заторкнуто питання методології дослідження українського фольк­лору, пред­став­лено но­віт­ні тенденції зарубіжної фольклористики. Цей випуск започатковує рубрику "Документування фольклору", покликану активізувати обмін думками у царині архівування фольклорної тра­диції. У розділі "Публікації" передруковуємо раритетну працю Філарета Колесси "Огляд україньско-рускої народної поезиї".

№ 46 (2009): Випуск 46

Статті збірника містять дослідження актуальних питань соціолінгвістичної ситуації в умовах пострадянської мовної дійсності. Простежено семантичні зрушення в лексичній системі української мови на зламі століть.

2008

№ 45 (2008): Випуск 45: Сходознавство

Статті збірника містять результати сучасних досліджень у галузі східних мов, літератур та культур. Окремий розділ присвячено мовним і літературним зв’язкам України та Сходу.

№ 44 (2008): Випуск 44. Частина 1

В основу збірника лягли доповіді, виголошені на Всеукраїнській науково-теоретичній конференції «Література в системі міждисциплінарних зв’язків» (Львів, 2007). Зібрані тут статті висвітлюють філософські виміри міждисциплінарних зв’язків, пошук нового інструментарію в гуманістиці, соціологічні, культурологічні, імагологічні, постколоніальні підходи в сучасному літературознавстві, проблеми перекладу літературних творів мовами інших знакових систем. Призначено науковцям, педагогам, аспірантам і студентам.

1999

№ 27 (1999): Випуск 27: Українська фольклористика

Це один з перших збірників відродженої у Львівському державному універ­ситеті кафедри української фольклористики, яка продовжує наукові традиції акаде­міка Філарета Колесси. У працях авторів український фольклор розглядається в теоретично-методологічному, історич­но­му й есте­­­тич­ному аспек­тах. У збірнику читач знайде студії про релікти старожитностей, зокре­ма про мі­фо­логеми Тура, Красної Пані у сучасних записах легенд, дослідження з історії фольк­ло­рис­тики та фолькло­риз­му, славістичних контактів української народ­ної словес­ності та запис унікального за своїм високим рангом поетики українського весілля з Берестейщини. Для науковців, викладачів та сту­ден­тів філологічних спе­ці­аль­нос­тей, учителів шкіл і всіх, хто цікавиться усною народ­ною словесністю

26 - 34 з 34 результатів     << < 1 2