ПЕРЕДУМОВИ УТВОРЕННЯ ДЕРЖАВИ ІЗРАЇЛЬ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XX СТОЛІТТЯ
Анотація
Висвітлено формування передумов для створення сучасної держави Ізраїль. Проаналізовано роль у цьому процесі Теодора Герцля, який у 1896 році опублікував брошуру «Єврейська держава – досвід сучасного вирішення єврейського питання», а у 1867 році скликав у місті Базелі Перший сіоністський конгрес. Розкрито також його роль у пошуку території для формування Ізраїльської держави. З’ясовано зміст Декларації Бальфура та її вплив на формування політики Великої Британії щодо підмандатної території Палестини. Також розглянуто форми та способи заселення євреями палестинської території, чисельний склад переселенців у 20–40 роках XX століття. Досліджено роль першої та другої «Білої книги», які регулювали обмеження чисельності переселенців з-поміж євреїв на територію Палестини.
Проаналізовано причини загострення обстановки в Палестині після завершення Другої світової війни, а також роль Генеральної Асамблеї ООН у вирішенні палестинської проблеми. Досліджено зміст резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 181 від 29 листопада 1948 року та умови проголошення 14 травня 1948 року держави Ізраїль.
Ключові слова
Повний текст:
PDFПосилання
Act of declaration of independence of Israel. Retrieved from www.mfa.gov.i.
The State of Israel. Directory. (1986). Moscow: Nauka.
Balfour Declaration. Retrieved from www.gksoft.com
Johnson, P. (2000). The History of the Jews. Kyiv: VD «Alternatives».
UN Resolution No. 181 of November 29, 1947. (1947). Retrieved from www.mfa.Rov.i
Samuels, R. (1991). The ways of Jewish History. Moscov: Publishing House of the Library – Aliya.
Sukharev, A.Ya. (2000). Legal systems of the countries of the world. Moscov: Nauka.
Khanin, V., Romaniuk, A., & Chernin, V. (2017). State of Israel. Politics and Society. Lviv: Ivan Franko National University of Lviv.
DOI: http://dx.doi.org/10.30970/vla.2018.66.8117
Посилання
- Поки немає зовнішніх посилань.