ДОКТОР ПРАВА, ДОЦЕНТ НАДРАГА ОЛЕКСАНДР АНТОНОВИЧ: ОСНОВНІ ВІХИ ЖИТТЯ ТА ПРАЦЯ НА ЮРИДИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ЛЬВІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Анотація
В історії становлення та розвитку юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, якому цього року виповнилося 232 роки від дня утворення, є ще чимало маловідомих подій, особистостей, зокрема професорів і доцентів, які свого часу відіграли певну роль у цій історії.
Однією з таких маловідомих постатей є доктор права, доцент, дійсний член Львівського Наукового Товариства ім. Шевченка Олександр Надрага. Він працював на факультеті у перші повоєнні роки, потім був репресований і засланий у Сибір.
Після закінчення юридичного факультету (у 1909 році) Львівського університету О. А. Надрага став відомим адвокатом, був заступником повітового комісара ЗУНР продовж 1918–1919 років, працював викладачем римського права в Українському таємному університеті у Львові, згодом –цивільного права у Богословській греко-католицькій академії, був одним із засновників Українського союзу адвокатів у Галичині. 1911року став доктором права.
Коли у 1939 році у Львові відкрито український радянський університет (з 1940 року імені Івана Франка), О. А. Надрагу запрошено читати курс римського права з титулом в. о. професора. Підготував кілька навчальних посібників. Після звільнення Львова від нацистів продовжив викладацьку працю в університеті, у 1946 році отримав офіційне звання доцента. Мав понад два десятки наукових публікацій. Восени О. А. Надрагу репресовано – «за содействие бандам ОУН», разом з сім’єю вивезено у Сибір. Повернувся в Галичину 1959 року.
Про особу О. А. Надраги і його працю на юридичному факультеті Львівського університету до цього часу не було жодних публікацій, тому подальша праця, зокрема над вивченням його наукової спадщини ще попереду.
Ключові слова
Повний текст:
PDFПосилання
Arhiv Lvivskoho natsionalnoho universytetu imeni Ivana Franka, Fond R-119, opys 1/os., spr. 1022.
Pidkova, I., Shust, R. (Eds.). (2001). Dovidnyk z istoriyi Ukrayiny. Kyiv: Heneza.
Chuhayov, V. P. (Ed.). (1986). Lvivskyy universytet. Lviv: Vyshcha shkola.
Nadraha, O. (2004). Sered lvivskyh parkiv. Lviv: Piramida.
Shemshuchenko, Yu. S. (Ed.). (1998–2004). Yurydychna entsyklopediya (Vols. 1–6.). Kyiv: Ukrayinska Entsyklopediya.
DOI: http://dx.doi.org/10.30970/vla.2016.62.384
Посилання
- Поки немає зовнішніх посилань.