Актуальність науково-публіцистичної спадщини Богдана-Тадея Галайчука в контексті міжнародних відносин
Анотація
Вперше розглянуто науково-публіцистичну спадщину відомого науковця, талановитого публіциста, політичного і громадського діяча української діаспори Богдана Тадея-Галайчука. Окремо окреслено його життєвий і творчий шлях, визначено коло наукових інтересів – міжнародні відносини, міжнародне право, правовий стан і статус України та української еміґрації після Другої світової війни, теорія та історія дипломатії. Детальніше проаналізовано його видання, написані в період Другої світової війни, зокрема, «Культурна пропаганда» та «Дипломатична служба (організація–праця–підготова)», які можна і сьогодні використовувати як підручники для майбутніх працівників наших дипломатичних місій. В останньому виданні Б. Галайчук вживає термін «молода держава», що актуалізує викладений у ньому матеріал стосовно України.
Автор у контексті статті рецензує монографію Б. Галайчука «Нація поневолена, але державна», яка ґрунтується на переконливих аргументах потреби інтенсифікації та раціоналізації зовнішньої політики в середовищі закладів, партій та організацій українських емігрантів, створення єдиного центру визвольної боротьби. Науковець дає відповіді на питання: чи самовизначення народів є обов’язковою правовою нормою, чи недержавний народ може бути підметом міжнародного права. Чимало актуальних проблем він окреслив у публікаціях, які з’являлися в діаспорній періодиці, а ґрунтовні питання розглянув у монографіях і статтях іноземними мовами. Науково-публіцистичний доробок одного з провідних фахівців української діаспори Богдана Галайчука в галузі міжнародного права і міжнародних відносин, значний і актуальний сьогодні, засвідчує намагання автора внести своєю працею вклад у здобуття української незалежності, а далі – уникнення молодою державою помилок, яких припускались у зовнішній політиці України впродовж усієї її історії, передусім у період перших визвольних змагань на початку ХХ століття.
Ключові слова: міжнародне право; міжнародні відносини; дипломатична служба; культурна пропаганда; самовизначення народів; визвольна боротьба; українська діаспора; еміграція; молода держава; зовнішня політика.
Повний текст:
PDFПосилання
National principle or désintégration principle? Turkestan within soviet constitutional frame-work. «Prologue». New York 1961. T. 4. Nol.
¿La prohibition del partido comunista? El planteo juridico de una controversia politica. «El Derecho». Buenos Aires 1963. T. 7.
Observasiones criticas al regimen de represión del comunismo. Leyes 17. 4ol y 18. 234. «Jurisprudencia Argentina». Buenos Aires 1969. T. 3.
DOI: http://dx.doi.org/10.30970/vir.2017.42.0.7729
Посилання
- Поки немає зовнішніх посилань.