Україна модерна

 «Україна Модерна» - міждисциплінарний науковий часопис, присвячений історії України та Центрально-Східної Європи кінця XVIII – XX століть. Виходить з 1996 року українською мовою двічі на рік. Одним із головних завдань журналу є вивести українську історію та історіографію з вузьконаціональних рамок шляхом діалогу із західною академічною спільнотою. Ми пропонуємо читачам тексти провідних спеціалістів із європейської історії з Америки та Європи, таким чином, надаючи можливість українському читачеві ознайомитись з основними історіографічними дискусіями та новинками, що відбуваються поза Україною і, одночасно, відкрити український інтелектуальний простір та українські дискусії для західного читача.

Редакція приймає тексти українською, англійською, німецькою, польською, білоруською, російською, французькою, італійськими мовами та публікує їх українські переклади у супроводі англомовних резюме. Оригінали матеріалів будуть виставлені для загального доступу на веб-сторінці журналу поряд із їх українським перекладом. Журнал приймає лише оригінальні тексти, які не публікувалися раніше. Томи часопису регулярно розсилаються на понад 100 адрес наукових установ в 17 країнах світу.

Від 2007 року «Україна Модерна» виходить у форматі тематичних випусків. Відтоді кожне нове число присвячено окремій темі: розпочинається воно зазвичай форумом-опитуванням провідних фахівців з даної проблематики. За 15 років існування редакції вдалося залучити до кола авторів чільних науковців України й закордону та обговорити широкий спектр проблем, роблячи особливий наголос на ознайомленні українського академічного середовища з новітніми методами дослідження історії. Саме цьому, зокрема, присвячено окрему рубрику видання під назвою «Майстерня історика». За цей час журнал зарекомендував себе як одне з найкращих видань української наукової періодики.

 

Сердечно запрошуємо до співпраці. Сподіваємося на Ваші коментарі, Вашу участь у форумах, Ваші поради та, звісно, на те, що опубліковані у нас матеріали будуть Вам цікавими та корисними.