Після відновлення філософського факультету Львівського університету 1992 року одним з визначальних питань наукового розвитку була наявність фахового видання з філософських наук, в якому викладачі факультету й усі зацікавлені науковці мали б змогу публікувати результати своїх наукових досліджень. Змістове наповнення такого факультетського видання визначила структура філософського факультету, а саме науковці кафедр, які працювали за такими напрямами наукових досліджень як філософія, історія філософії, культурологія, політологія і психологія.
Перший випуск «Вісника Львівського університету. Серія філософські науки» вийшов у світ 1999 року. Головним редактором цього й загалом перших сімнадцяти випусків був Володимир Мельник. На початках Вісник виходив зазвичай раз на рік. Починаючи з вісімнадцятого випуску, що побачив світ 2016 року, науковим редактором видання став Анатолій Карась. Науковим редактором випусків з 25 по 30, що виходили в 2020–2022 роках відповідно, був Василь Ґлухман (головою редакційної ради – Анатолій Карась).
З появою нових часописів на факультеті – «Соціогуманітарних проблем людини» (2005), «Вісника Львівського університету. Серія філософсько-політологічні студії» (2011), «Вісника Львівського університету. Серія психологічні науки» (2017) – тематику «Вісника Львівського університету. Серія філософські науки» зосередили переважно на питаннях соціальної філософії та філософії історії, філософської антропології та філософії культури.
Сьогодні ж, зважаючи на запити часу й актуальні виклики, які стоять перед українським суспільством й науковою громадськістю, з огляду на поступ філософської думки в ХХІ столітті, на доступність наукових джерел онлайн, на вимоги до наукових видань, які ставлять провідні наукометричні бази даних (Scopus і Web of Science), редколегія «Вісника Львівського університету. Серія філософські науки», насамперед приймає до друку наукові публікації, що відповідають найвищим стандартам науковості, містять беззаперечну наукову новизну, є ґрунтованими на першоджерелах і присвяченими актуальним філософським та історико-філософським питанням, через призму аналізу яких постають власне Філософські науки.