АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ ФЕНОМЕНОЛОГІЇ Ж.-П. САРТРА

Vitalina Kovalchuk


Анотація


Проаналізовано феноменологічні ідеї французького філософа Ж.-П. Сартра. Висвітлено специфіку феноменологічних витоків та головних концептів у філософії мислителя. Феноменологію представлено як своєрідний антропологічний вимір, який розкриває сутнісні властивості людини, її свідомості та існування. Буття особи постає як “буття-длясебе”, що акцентує свою увагу на внутрішній активності суб’єкта. Свідомість окреслено як особливий спосіб існування людини, основу “життєвого світу” та творчості екзистенції.

Ключові слова: феноменологія, свідомість, інтенційність, феномен,“буття-для-себе”, ніщо.


Повний текст:

PDF

Посилання


1. Андреев Л. Жан-Поль Сартр: свободное сознание и ХХ век. М.: Geleos, 2004.

2. Бабушкин В. Феноменологическая философия науки: критический анализ. М.: Наука, 1985.

3. Кебуладзе В. Інтенційність як характеристика емпіричних психічних актів і як трансцендентальна умова можливості досвіду // Філософська думка. 2009. № 4. С. 84– 91.

4. Пассмор Дж. Сто лет философии. М.: Прогресс-Традиция, 1998.

5. Сартр Ж.-П. Буття і ніщо: Нарис феноменологічної онтології. К.: Основи, 2001.

6. Сартр Ж.-П. Воображаемое. Феноменологическая психология восприятия. СПб.: Наука, 2001.

7. Сартр Ж.-П. Основная идея феноменологии Гуссерля: интенциональность // <http:// www.philosophy.ru/library/sartre/int.htmlhttp://www.philosophy.ru/library/sartre/int.html>.

8. Сартр Ж.-П. Трансцендентность Эго. Набросок феноменологического описания // Логос 1991–2005 [Cер. Философия]. 2006 [Т. 2]. С. 93–135.

9. Юровская Э. Жан-Поль Сартр. Жизнь – философия – творчество. СПб.: Петрополис. 2006.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Lviv University Journal of Philosophy