ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА АКТІВ СПІВПРАЦІ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА МІЖНАРОДНИМ ВАЛЮТНИМ ФОНДОМ І ГРУПОЮ СВІТОВОГО БАНКУ

Solomiia Salii

Анотація


Проаналізовано правові акти, на основі яких побудована система відносин між Україною та Міжнародним валютним фондом і Групою Світового банку. Досліджено право­ву природу актів, у межах яких відбувається співпраця, а також наслідки їхнього впливу на правову та фінансову системи держави. Встановлено акти, що є міжнародними договора­ми і відповідно обов’язковими до виконання та передбачають накладення санкцій у разі недотримання зобов’язань. Розглянуто акти, що є недоговірними деклараціями за своєю правовою суттю і не містять зобов’язань, та не зумовлюють відповідних наслідків у разі невиконання. Охарактеризовано основні положення актів, що є договірними, а також актів, які є декларативними і рекомендаційними. Зроблено висновки, що для регулювання відносин України з МВФ і ГСБ використовують правові інструменти з різною юридичною силою, в тому числі акти, що належать до «м’якого права».


Ключові слова


Міжнародний валютний фонд, Група Світового банку, правове регулювання, меморандум, концепція

Повний текст:

PDF

Посилання


Al’tshuler, A. B. (1984). Mezhdunarodnoye valutnye pravo. Moskov: Mezhdunarodnye otnoshenia.

Dyn’, N., Pelle, A., Daye, P. (2000). Mizhnarodne publichne prаvo. Kyiv: Sphera.

Dodatkovuyi lyst pro namiry. Retrieved from https://bank.gov.ua/doccatalog

Kontseptsiya partnerstva Svitovogo banku z Ukrainoyu na 2017-2021 finansovi roky. Retrieved from http://documents.worldbank.org.pdf

Lyst pro namiry. Retrieved from https://bank.gov.ua/doccatalog/document

Buromenskyi, M. V. Ed. (2006). Mizhnarodne publichne pravo. Kyiv: Uyrinkom.

Paliy, Ye.V. (2009). Pravovyi status uhod Mizhnarodnogo valutnogo fondu ta Mizhnarodnogon banku rekonstruktsii ta rozvytku. Dissertation abstract. Kyiv.

Paliy, Ye. V. (2008). Pravova charakterystyka mechanizmiv stend-bay Mizhnarodnogo valutnogo fondu. Pravova derzhava: schorichnyk naukovych prats’, 19, 463–472.

Repetsky, V. M., Lysyk, V. M., Mykievich, M. M. (2012). Mizhnarodne publichne parvo: pidruchnyk. Lviv: Znannya.

A guide to The World Bank. Third Edition. Retrieved from https://openknowledge.worldbank.org/bitstream/handle/10986/2342/638430PUB0E1

Gold, J. (1972). On the Difficulties of Defining International Agreements: Some Illustrations from the Experience of the Fund. Economic and Social Development: Essays in Honour of Dr. C. D. Deshmukh. Bombay, 25–44.

Gold J. (1979). Conditionality. IMF Pamphlet Series Washington DC: IMF. 31.

Gold J. (1980). The Legal Character of the Fund’s Stand-By Arrangements and Why It Matters. Pamphlet Series, Washington, D.C.: International Monetary Fund. 35.

Lastra R.-M. (2002). IMF Conditionality. Journal of International Banking Regulation, 4, 167–182.

Use of Fund’s General Resources and Stand-By Arrangements Decision No 6056-(79/138): Selected Decisions and Selected Documents of the International Monetary Fund. Thirty-Second Issue. (2007). Washington, D.C. (December 31).
DOI: http://dx.doi.org/10.30970/vla.2017.65.7888

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.