Редакційна політика

Галузь та проблематика

У збірнику наукових праць “Вісник Львівського університету. Серія географічна” публікуються результати досліджень у галузях географії ґрунтів, біогеографії, геоморфології, палеогеографії, фізичної географії, ландшафтознавства, конструктивної географії, картографії, економічної та соціальної географії, географії туризму, охорони природи, гео- та соціоекології тощо.

Збірник публікує статті українською й англійською мовами українських та зарубіжних авторів, інформує про події наукового життя, а також подає рецензії на монографії й підручники з географічної тематики.

 

Політика розділів

СТАТТІ

Вибрано Приймає рукописи Вибрано Індексується Вибрано Рецензується

РЕЦЕНЗІЇ

Вибрано Приймає рукописи Вибрано Індексується Вибрано Рецензується

ХРОНІКА

Вибрано Приймає рукописи Вибрано Індексується Вибрано Рецензується
 

Процес рецензування

Процедура розгляду рукопису

  • Редакція реєструє поданий рукопис після отримання електронної версії електронною поштою.
  • Наукові редактори приймають рішення щодо того, кого буде призначено рецензентами рукопису відповідно до галузі досліджень.
  • Рукопис надсилається призначеним рецензентам.
  • Після отримання рецензій редакційна колегія надсилає їх авторам. Якщо отримано дві позитивні рецензії, рукопис приймають до публікації. Якщо необхідне внесення правок, автори переглядають рукопис, враховуючи всі зауваження та рекомендації рецензентів.
  • Переглянута версія документа входить до другого раунду експертної оцінки (за потреби, залежно від побажань рецензентів).
  • Якщо отримано позитивні оцінки рецензентів, рукопис затверджує головний редактор і розглядає та затверджує редколегія.
  • Рукопис, затверджений редколегією, надсилається до редакції для підготовки до публікації.

 Рецензування

Усі подані рукописи рецензуються двома незалежними експертами (double-blind peer review), яких призначає редколегія, після чого автору(ам) упродовж 2-х місяців від часу подання надсилається примірник рукопису статті із зауваженнями рецензентів. До друку приймають лише позитивно оцінені статті. Після надсилання рецензій усі автори зобов’язані представити розширені відповіді на запитання рецензентів і внести відповідні виправлення у текст рукопису, в електронній версії рукопису позначити іншим кольором внесені виправлення. Виправлений авторами і передрукований варіант статті, погоджений із рецензентами, вважається остаточним, після чого зміни тексту, рисунків або таблиць не допускається. У разі критичних зауважень текст статті має бути виправлений авторами відповідно до рекомендацій і вимог рецензента й повернений до редакції журналу впродовж 1 місяця. У разі повернення рукопису в термін, що перевищує 1 місяць, робота розглядатиметься як нове подання.

Під час затвердження номера редколегія керується датою надходження остаточного варіанта статті. У разі відхилення рецензентами статті редакція надсилає автору письмове повідомлення і надані рецензії.

Для забезпечення справедливого та об'єктивного прийняття рішення щодо публікації автори повинні заявити про будь-які асоціації, що становлять конфлікт інтересів у зв’язку з представленим рукописом. Подаючи статтю, автори повинні запропонувати до 5 кандидатур незалежних рецензентів для своєї роботи, які не є членами їхніх установ, дослідницьких груп або лабораторій, а також, за бажання, прізвища рецензентів (не більше двох) із конфліктом інтересів. Редколегія з розумінням ставиться до таких побажань, проте залишає за собою право визначати потенційних рецензентів.

Журнал гарантує конфіденційність усіх етапів подачі, рецензування і додрукарської підготовки. Редакція просить авторів не поширювати переписку з журналом на третіх осіб, не розміщувати рецензії, коментарі редакторів на будь-яких веб-сайтах без згоди редакції, незалежно від того, чи була опублікована робота.

 

Відмова у публікації

Редактори журналу мають право відмовити в опублікуванні статті у таких випадках:

  • наявні докази того, що представлені авторами результати є некоректними або сфальсифікованими, а також якщо були допущені помилки в обчисленні даних чи у проведенні експериментів;
  • результати частково були опубліковані раніше, а у списку літератури немає відповідних посилань;
  • у разі плагіату і самоплагіату.

Підстави для відмови в опублікуванні:

  • коли автори подають неповну відповідь рецензентам, наводять у тексті статті неточні дані чи неправильні висновки, некоректно формують список літератури;
  • коли автори подають до друку роботу, опубліковану раніше; у такому разі не беруться до уваги жодні заперечення.

 

Політика відкритого доступу

“Вісник Львівського університету. Серія географічна” - це журнал, який практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу. Користувачам дозволено читати, завантажувати, копіювати, поширювати, друкувати, шукати або посилатись на повні тексти статей, або використовувати їх для будь-яких інших законних цілей, не вимагаючи попереднього дозволу видавця чи автора на умовах ліцензії Creative Commons “Із зазначенням авторства – 4.0 міжнародна(CC BY 4.0). Це відповідає визначенню Будапештської ініціативи відкритого доступу (BOAI) щодо відкритого доступу.

 

Архівування

Цей журнал використовує систему LOCKSS для розподіленого архівного зберігання опублікованого змісту в численних бібліотеках та інформаційних центрах. Бібліотеки - учасниці проекту LOCKSS гарантують довготермінове зберігання вичерпних архівів журналу та автоматичне відновлення пошкодженої інформації. Детальніше...