ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ ТА АДМІНІСТРАТИВНИЙ СТАТУС ЯК ЧИННИКИ РОЗВИТКУ ДУЖЕ МАЛИХ МІСЬКИХ ПОСЕЛЕНЬ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛ.
Анотація
Наведено характеристику географічного положення дуже малих міських поселень Львівськоїобл. Визначено рівень їхньої суспільно-географічної периферійності та його вплив на функціонування поселень. Обґрунтовано закономірний характер розміщення значної кількості міст і селищ міського типу на межі Карпат і Передкарпаття. Проаналізовано диференціацію дуже малих міських поселень регіону за особливостями адміністративного статусу та визначено його суспільно-географічне значення. Зроблено висновок про недоцільність зниження сучасного адміністративного статусу дуже малих міст та селищ міського типу.
Ключові слова
Повний текст:
PDFПосилання
Джаман В. О. Регіональні системи розселення: демографічні аспекти / В. О. Джаман. – Чернівці : Рута, 2003. – 392 с.
Дольницький М. Селитьби міського типу на Підкарпатській Русі / М. Дольницький // Доктор географії Мирон Дольницький / За ред. проф. О. Шаблія. – Львів : Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2003. – 302 с.
Заставецький Т. Б. Система міських поселень агропромислового регіону в умовах трансформації суспільства : монографія / Т. Б. Заставецький. – Тернопіль : Ред.- вид. відділ ТНПУ, 2005. – 160 с.
Реформа для людини. Збірник матеріалів про шляхи реалізації адміністративнотериторіальної реформи в Україні. – К. : Секретаріат Кабінету Міністрів України, 2005. – 238 с.
DOI: http://dx.doi.org/10.30970/vgg.2014.47.874
Посилання
- Поки немає зовнішніх посилань.
ISSN: 2078-6441 (Print)
2415-7201 (Online)
Усі статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons “Із зазначенням авторства – 4.0 міжнародна” (CC BY 4.0)