РОЗВИТОК РИНКУ НЕВЗАЄМОЗАМІННИХ ТОКЕНІВ У КОНТЕКСТІ ЦИФРОВІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Анотація
Анотація. Метою статті є охарактеризувати властивості та сфери застосування невзаємозамінних токенів (NFT), виявити основні чинники, що впливають на їхню вартість, та дослідити, чи демонструють ринки NFT коливання, подібні до ринків криптовалют, зокрема Ethereum. Невзаємозамінні токени є революційним способом автентифікації та торгівлі цифровими активами на блокчейні. Їхня унікальність і незмінність блокчейну створюють систему для перевірки прав власності, яку неможливо підробити. NFT, створені через смарт-контракти на платформах, таких як Ethereum, слугують доказом права власності на віртуальні або фізичні активи. Текст, зображення, ігрові елементи та інші об’єкти, щодо яких створено NFT, можна копіювати, але сам токен не може бути скопійований. Токени зберігаються криптографічно на блокчейні, який є незмінним реєстром, що сприяє процесу запису транзакцій і відстежування активів.
У дослідженні використано методи теоретичного, емпіричного та графічного аналізу, які дали змогу дослідити цінові коливання на ринку NFT та виявити чинники, що впливають на їхню стабільність і розвиток.
Результати дослідження засвідчили, що хоча середнізначення вартості NFT можуть варіювати, загальний обсяг ринку зростає, приваблюючи все більше користувачів. Вартість NFT залежить від таких чинників, як рідкісність, корисність і репутація творця. У статті висвітлено також проблему адаптації правових систем до NFT. Серед основних викликів – перетворення цифрового права власності на юридичні права щодо фізичних активів. Розглянуто можливість застосування NFT у сфері децентралізованих фінансів. NFT спеціалізуються на токенізації активів, що допомагає підтверджувати право власності, а децентралізовані фінанси пропонують необмежений доступ до фінансових послуг, покращуючи взаємодію між платформами та підвищуючи ліквідність.
Сформульовано висновок, що NFT можуть створити революційний підхід до засвідчення права власності та полегшити передачу фізичних активів, таких як нерухомість чи транспортні засоби. Вони можуть спростити підтвердження автентичності, відстеження здійснених операцій та часткову власність, що відкриває нові можливості для інвесторів та власників активів.
Ключові слова: ринок NFT, децентралізовані фінанси, криптовалюта, цифрові активи, міжнародна торгівля.
Повний текст:
PDFПосилання
- Поки немає зовнішніх посилань.